... ... ... ...

zıp...zıp... zıp... zıp... zıp...
 Tavşanlar Hakkında
 - Kısa Bilgiler
 - Tavsangil Ailesi
 - Tavşanı Anlamak
 - Hastalıklar

Evcil Tavşan Bakımı
 - Tavşanla Yaşam
 - Beslenme
 - Kemirme - İzolasyon
 - Tuvalet Alışkanlığı
 - Hijyen
 - Tavşan isteyenlere
 - Yavru tavsan bakimi

Tavşan Hikayeleri
 - Topi! (Bizim tavşan)
 - ünlü Tavşanlar
 - Avustralya İstilası
 - Tavşan Fotoğrafları

● Ana Sayfa
● Forum
● Gerekli Linkler
● Bize Ulaşın
zıp...zıp...zıp... zıp... zıp...

Ünlü Tavşanlar

Çizgi roman/film karakterleri

Bugs Bunny
"Eh, what's up, Doc?" lafıyla meshur dünyanın en meşhur tavşanıdır. TV Guide tarafından dünyanın en sevilen çizgi karakteri seçilmiştir. Doğduğu 1940 yılından beri de popülerliği elden bırakmamıştır. Önceleri filmlerde oynamış, sana sonra Warner Bros'un Looney Tunes dizi filmlerine geçmiştir. Çizgi film klasiğidir. (film listesi)My Melody

Sanrio’nun tavşan karakteri My Melody. Klasik bir Sanrio karakterinden beklenildiği üzere şirin ve dost canlısıdır. En sevdiği şey arkadaşları ile olmak ve kurabiye pişirmektir. Tam bir bebek tavşan.Rabbit (Winnie the Pooh)

Ana karakter olmasa bile bu çizgi film çocuklar arasında çok popüler olduğu için Rabbit de bu listede olabilir. Winnie the Pooh’un bahçesine ve arkadaşlarına çok düşkün, hafif nevrotik, heyecanlı arkadaşı.


Roger Rabbit

1988de çekilen Disney filmi "Who Framed Roger Rabbit" filminin karakteridir. Bir kitapta ilk olarak görünmesi de 1989da Marvel Comics tarafından yayınlanan bir kitaptadır.

 Thumper Rabbit (Bambi)

Bambi'nin en yakın arkadaşlarından biri. Kalabalık bir ailenin üyesi, neşeli, yaramaz, dünya tatlısı tavşancık. Thumping kelimesinin de ingilizce arka ayakları hızlıca yere vurmak manasına geldiğini ekleyelim (bkz. vücut dili) Gri-beyaz kürkü, kabarık gıdısı ve şirin ifadesi ile aynı Topi!
 

The Dumb Bunnies

3 kişilik bir aileden oluşan (Momma Dumb Bunny, Poppa Dumb Bunny, Baby Dumb Bunny) "aptal" tavşan ailesini konu alan çizgi roman seridir. Bu 3 aptal tavşancığın işleri hep ters gider, daha doğrusu onlar her şeyi yanlış anlarlar, ters yaparlar. Kesinlikle akıllı oldukları söylenemez. 4-8 arası çocuklar için yazılmış olması bir yana, gerçekten aslında çok zekice ve komik espriler var. Özetle komikler ve süperler.


Ricochet Rabbit

ılk defa 1963de yayınlanmış bir çizgi filmin kahramanı Hanna-Barbera (Flinstones veya Scooby Doo’yu yayınlayan şirket) karakteri. 1700lü yıllarda vahşi batıda geçen hikayelerde Ricochet tavşan kasabanın şerifidir ve herkesi haydutlardan kurtarır.


Peter Rabbit

The Tale of Peter Rabbit ‘Beatrix Potter' tarafından 1902de yayınlanmış resimli romanın adı. Daha sonra Peter Rabbit karakteri ünlü olmuş. Amerika’da ve ıngiltere’de halen çok okunan ve sevilen bir çocuk romanı karakteridir.

 


Babs And Buster Bunny

Warner Bros tarafından yayınlanan Tiny Toons Adventures dizisinin karakterleri. 14 yaşında Acme Looniversity’de okuyan iki arkadaşın hikayelerini konu alan çizgi film serisi. En sevdikleri hocaları Bugs Bunny’dir tabii ki.

Oswald Rabbit

Universal Stüdyo tarafından 1930larda yaratılmış bir tavşan karakteri. şimdilerde Japonya’da tekrardan meşhur olmuş.


 

Listede bulunmayan diğer ünlü tavşanlar için 62@tavsan.org adresine mail atabilirsiniz :)
 

---------------------------------------------------------------------------------------
  Ana Sayfa   zip..zip.. ... © Tavsan.org ... zip..zip.. Iletisim